Egy felmérés során húsz emberrel töltettek ki egy tesztlapot. A feltett kérdéseket három csoportba sorolták, és azokat a csoportokon belül A és B szempont szerint vizsgálták. A tesztek összesítését és kiértékelését már elkezdték. Ennek során a válaszokat a csoportok szerint összesítették, és alacsony, közepes, illetve magas kategóriába sorolták. Önnek ezekkel az adatokkal kell a továbbiakban dolgoznia. Az adatokat a tabulátorral tagolt, UTF-8 kódolású tesztadatok.txt állomány tartalmazza.
Táblázatkezelő program segítségével oldja meg a következő feladatokat! A szöveges leírásban nem szereplő formázási műveleteket a minta alapján végezze el!
A megoldás során vegye figyelembe a következőket! - Amennyiben lehetséges, a megoldás során képletet, függvényt, hivatkozást használjon!
- A részfeladatok között van olyan, amely egy korábbi kérdés eredményét használja fel. Ha a korábbi részfeladatot nem sikerült teljesen megoldania, használja a megoldását úgy, ahogy van, vagy számot adó kifejezés helyett írjon be „1” és „7” közé eső egész számokat, és azzal dolgozzon tovább! Így ugyanis pontokat kaphat erre a részfeladatra is.
Feladatok- Töltse be a tesztadatok.txt fájlt a táblázatkezelőbe az A1-es cellától kezdődően, és mentse el feldolgozott néven a táblázatkezelő alapértelmezett formátumában!
- A B23-as és a B24-es cellában határozza meg függvény segítségével a tesztet kitöltő nők és férfiak számát!
- A B25-ös cellában határozza meg a tesztet kitöltők átlagéletkorát függvény segítségével egész számra kerekítve!
- Rendezze a teszteredményeket úgy, hogy elöl a férfiak, utána a nők adatai szerepeljenek! A feladat további részében kihasználhatja, hogy a férfiak és nők adatai mely tartományban vannak.
- A B28:G30 tartományban határozza meg függvény segítségével, hogy a tesztkérdések csoportjaiban hány nő válasza tartozik az alacsony, közepes, illetve magas kategóriába! A megoldás során a megadott tartományra másolható képletet használjon!
- A B33:G35 tartományban az előzőhöz hasonló módon a férfiak válaszait dolgozza fel!
- Készítsen oszlopdiagramot a nők csoportosított és megszámolt értékeiről úgy, hogy a vízszintes tengelyen az egyes csoportok elnevezései szerepeljenek! A diagram címe „Nők” legyen, és tartozzon jelmagyarázat is hozzá! A diagramon az „alacsony” értékhez tartozó oszlopokat zöld színnel, a „közepes” értékhez tartozó oszlopokat narancssárga, a „magas” értékhez tartozó oszlopokat piros színnel jelölje! A diagramot helyezze el a tesztadatokat tartalmazó táblázatrész mellett úgy, hogy a magassága ne legyen nagyobb a táblázatrész magasságánál!
- A táblázatban a B:I oszlopok szélessége legyen azonos, és bennük az adatok a mintának megfelelően férjenek el! Az A oszlop szélességét állítsa úgy, hogy a benne lévő szövegek ne legyenek takarásban!
- A táblázat összes adatát igazítsa középre! A számított adatokat dőlt stílussal ábrázolja! Az A1:I1, A27:G27 és A32:G32 tartományok celláit egységesen formázza a mintán látható módon! Az egyes önálló táblázatok rovatfejei legyenek félkövér stílussal kiemeltek! A táblázatokat szegélyezze a minta szerint!
Minta
|
|